Isparta Halı Yıkama

Isparta Halı Yıkama
Halıların model ve malzeme özellikleri bakımından farklı çok sayıda çeşidinin olduğu görülebilir. Üretim özellikleri açsından fabrika ve el yapımı şeklinde sınıflandırılabilecek halılar, kullanım, bakım ve temizlik gibi detaylarda da farklılık gösterir. Yerli halılar Türkiye’de son derece önemlidir. Yöresel ve el yapımı halı çeşitleri hem ülke içinde hem de yurt dışında meraklıları tarafından sıkça tercih edilir.  Hatta bazı kişilerin bu el yapımı halılardan koleksiyon yaptığı da bilinmektedir.  Makine üretimi halılarda kendine özgü nitelikler yok olduğundan değer de düşecektir. Yani el yapımı halılarla makine üretimi halıların değer – fiyat farkının olmasında da bu durum belirleyicidir. İstanbul halı temizleme firmamız tüm halı çeşitleri için gereken özeni gösterir.
Isparta halıları önceleri kök boyaları ile boyanırken şimdi makineleşmenin sonucuyla makinede boyama yapılmaktadır. Ancak hala kök boya halı/kilimlerle karşılaşmak mümkün. Kök boyalı el dokuma Isparta halıları kesinlikle makinede yıkanmaz. Temiz bir zemin üzerine serilerek, dairesel şekillerle yumuşak uçlu fırça yardımıyla yıkanır. Çok soğuk ve çok sıcak su kullanımından kaçınılmalı, Kullanım suyu ile yıkama yapılmalıdır. Deterjan çok önemli bir ayrıntıdır. Halı yıkamacılardan şampuan istenmeli, halıya uygun şampuan ile yıkanmalıdır. Son çare o da küçük bir kenarında test ederek, arap sabunu tercih edilebilir.

Özel Üretim Halıların Temizliği ve Isparta Halıları

Geleneksel özelliklerin desenlerle birlikte kullanıldığı Isparta halıları, oldukça kaliteli malzemeden üretilir.   El yapımı halıların temizliği makine üretimi halılara göre daha dikkatli olmalıdır. Bunun nedeni kendi özelliğini kaybetme riski taşımasıdır. Isparta halısı temizliği için de ayrıca özel muamelenin yapıldığı bir uygulama gerekir.

El yapımı halıların mürekkepleri diğer halılara göre daha zorlu olabilir. Yani doğru müdahale yapılmazsa mürekkepler birbirine görebilir ve ortaya çok kötü görüntü çıkar. Bu da halınızın değerin kaybolması demektir. Tabi bu noktada bu değerli halıların gelişigüzel kullanılmaması gerektiğini ve olabildiğince az yıkatılması gerektiğini de eklemek gerek. Bunun için de sık kullanılan alanlar yerine daha özel yerlerde sergilenmesi iyi olacaktır.

Halı Temizleme Ücretleri ve Süreç

İstanbul halı temizleme firması için başvurularımızı tarafımıza ilettiğinizde süreç ve fiyatlandırma konusunda farklı şekilde işleyiş görülecektir.  Bu farklı işleyişin nedeni, halı özellikleri için farklı muamele gerekebilmesi ve sizden gelen taleplerin de farklı olabilmesidir. Yani halının büyüklüğü, sayısı vs. gibi özellikler yanında halı özellikleri gereği yapılacak işlemler fiyatlandırmada etkili olacaktır. Bundan yola çıkarak standart halı yıkama ücretlerinden bahsetmenin de mümkün olmadığını belirtmek gerek. Halı temizliği için talebiniz olduğunda önce firmamıza bunu adres ve isim bilgilerinizi bırakmanız önerilir. Firma personelimiz yoğunluk ve sizin hizmet talebinize göre belirli bir süre verecektir.

Kalite ve Hizmet


Isparta Halısı Yıkama sektöründe olumlu ve ilerleyen adımlar atmış durumdayız. Teslim aldığımız halılarınızı her türlü özen içerisinde temizlik hizmetinden geçiriyoruz. Her türlü kir, toz ve mikroplardan arındıracak şekilde ve ilk günkü parlaklığına dönecek şekilde temizlenir. Tozlar temizleme, yıkama, durulama ve sıkma işlemlerinden sonra kurutulması için güneş ışığına bırakıyoruz. En doğal kurutma yöntemi olan güneş ışığı sayesinde halılarınızda bulunan mikrop ve bakteriler ortadan kalkıyor. Keşke halı yıkama olarak yapmış olduğumuz işler neticesinde siz değerli müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler sayesinde işimizi daha büyük azimle yapıyor, güncel halı yıkama teknik, malzeme ve deterjanlarını takip ediyor, personelimize gerekli eğitimleri veriyor ve böylece sizlere en ideal hizmeti sunuyor. Profesyonel anlamda devam ettiğimiz mesleki çalışmamızda bizleri tercih ederek kendiniz, aileniz ve iş arkadaşlarınızın sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Isparta Halısı Yıkanması konusunda her türlü desteği verebilmek için lütfen bizimle 0212 488 23 23 hattından irtibata geçiniz.

Farkımız

Günümüzde maalesef pek çok halı yıkama firması halılarınızı özel halı yıkama makineleri ile yıkayacaklarını söyledikleri halde oto yıkamacılarda hijyenik olmayan koşullarda yıkamaktadır. Sıradan halılarda bu tip yıkama işlemleri gözle görülür bir fark yaratmasa da maalesef halılar bakteri ve mikrop yuvası haline gelmektedir. Ayrıca Bünyan halısı gibi özel halılar bu tip yıkama işlemleri sonrasında renkleri solmuş, dokuları zarar görmüş bir hale gelmektedir.