Milas Halı Yıkama

Milas Halı Yıkama,
Değerli halı çeşitlerinden biri olarak bilinen ve Milas’a özgü el yapımı halılar İstanbul halı yıkama firmamız tarafından hassasiyet gösterilerek temizlenmektedir. Teknik donanım ve kullanılan temizlik malzemeleri bakımından firmamızdan en iyi hizmete ulaşabilirsiniz. Bu alanda uzun süreden bu yana verdiği hizmetlerle müşterilerin tüm beklentilerini karşılamaktadır. Firmamıza halı temizliği için başvurmanızın ardından önce halılar evinizden araçla alınır, sonra yıkama merkezine getirilir ve burada özelliklerine göre sınıflandırılarak işlem başlatılır.  Sınıflandırma yapılması bu noktada son derece önemlidir. Bunun yapılmadığı firmalarda iyi sonuçlar elde edilemez.

Milas Halısı Özellikleri

Milas halı çeşitlerinin kendin özgü nitelikleri vardır. Renklerde özellikle kırmızı ve tonlarının çok kullanıldığı fark edilebilir. Ancak sadece bu renklerden de oluşmaz. Mavi, siyah, kurşuni renkler vs. bulunabilir. Milas halılarında fark edilen bir diğer özellik motiflerdir. Çiçek motifleri desenlerde sıklıkla kullanılır.
Milas halısı, Milas yöresine özgü özellikler taşıyan halı türüne denir. Ada Milas, Patlıcanlı, Cıngıllı Cafer, Gemi suyu, Eli koynunda gibi isimlerle de anılırlar. Figür ve motifleri geçmişin izlerini yaşatmaktadır. (1)

Milas halılarının en belirgin özelliklerinden birisi açık ve pastel renklerin zevkli bir şekilde bir arada kullanılmasıdır. Devetüyü, kiremit kırmızısı ve maviye yakın yeşil tonları halıda güzel bir albeni sağlamaktadır. Tütün ve Toprak asıllı bu genel renk imajı ile yurtdışında ihraç edilen halılarımızın da başında gelmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

DM²DE LİME ADET: 1.040
DÜĞÜM TARZI: TÜRK DÜĞÜMÜ

Lâdik Halı Temizleme

Bu halı türlerinin ayırt edici özelliği içerisinde kimyasal boyaların olmaması, sağlıklı doğal kök boyalar kullanılarak hazırlık yapılmasıdır. Bunun dışında Milâs halısı 2-3 kadınla ortak şekilde dokumaya alınmaktadır. Uzun süre el işlemesi yapılması gerektiğinden fazla kişiye ihtiyaç olur. Bu sayede normal zamanından daha kısa sürede biter. Milâs halısında kullanılan kök boyanın çeşidinden bahsedilirse de çeşitli bitkilerin kullanılmasıyla bu boyanın hazırlandığı bilinmektedir.

Milas Halısı Temizlenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

El yapımı halıların temizliği diğer makine üretimi halıların temizliğine gör daha zordur.  Bu zorluk halının renklerinin karışma riskinden kaynaklanır.  Yani fabrika üretimi olan bir halı standart makinelerde kolaylıkla yıkanabilirken el yapımı halıların yıkanması daha fazla özen gerektirir.  Kök boya özellikleri gereği makine yıkamasını kabul etmeyecektir. İstanbul halı yıkama firmamızda bu el yıkama halıların özelliğine göre uygulama yapılacaktır. Süreç hakkında fikir vermesi bakımından temizlik firmamıza başvurduktan sonra önce halı ya da halılar evinizden alınır, sonra bunların temizliği bitirilerek size geri teslim edilir. Süresinde genelde aksama olmasa da bazen yoğunluk nedeniyle bir iki günlük gecikme olur. Bu gibi dönemlerde de firmamızla iletişime geçerek gecikme nedenini öğrenebilirsiniz. Ayrıca teknik detaylarla ilgili de öğrenmek istediklerinizi firmamızdan bulabilirsiniz.

Kalite ve Hizmet


Milas Halısı Yıkama sektöründe olumlu ve ilerleyen adımlar atmış durumdayız. Teslim aldığımız halılarınızı her türlü özen içerisinde temizlik hizmetinden geçiriyoruz. Her türlü kir, toz ve mikroplardan arındıracak şekilde ve ilk günkü parlaklığına dönecek şekilde temizlenir. Tozlar temizleme, yıkama, durulama ve sıkma işlemlerinden sonra kurutulması için güneş ışığına bırakıyoruz. En doğal kurutma yöntemi olan güneş ışığı sayesinde halılarınızda bulunan mikrop ve bakteriler ortadan kalkıyor. Keşke halı yıkama olarak yapmış olduğumuz işler neticesinde siz değerli müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler sayesinde işimizi daha büyük azimle yapıyor, güncel halı yıkama teknik, malzeme ve deterjanlarını takip ediyor, personelimize gerekli eğitimleri veriyor ve böylece sizlere en ideal hizmeti sunuyor. Profesyonel anlamda devam ettiğimiz mesleki çalışmamızda bizleri tercih ederek kendiniz, aileniz ve iş arkadaşlarınızın sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Milas Halısı Yıkanması konusunda her türlü desteği verebilmek için lütfen bizimle 0212 488 23 23 hattından irtibata geçiniz.

Farkımız

Günümüzde maalesef pek çok halı yıkama firması halılarınızı özel halı yıkama makineleri ile yıkayacaklarını söyledikleri halde oto yıkamacılarda hijyenik olmayan koşullarda yıkamaktadır. Sıradan halılarda bu tip yıkama işlemleri gözle görülür bir fark yaratmasa da maalesef halılar bakteri ve mikrop yuvası haline gelmektedir. Ayrıca Bünyan halısı gibi özel halılar bu tip yıkama işlemleri sonrasında renkleri solmuş, dokuları zarar görmüş bir hale gelmektedir.