Taşpınar Halı Yıkama

Taşpınar Halı Yıkama Üretim şekilleri bakımından halıların farklı çeşitleri olduğu söylenebilir. El dokuması halılar, fabrikada seri üretim şeklindeki halılar vs. şeklinde devam eder. Bu seri üretim halılarının kendi içinde yeniden sınıflandırılması da söz konusudur. Yani fabrika üretimi olan halıların da yeniden kalite bakımından ayrıca sınıflandırıldığı görülebilir. Halı çeşitliliği sadece fiyat açısından değil kullanım ve temizlik bakımından da önemlidir. İstanbul halı temizleme firması her tip halı için hizmet verir.

Taşpınar halısı yıkama hizmeti veren bir halı yıkama firması olarak müşterilerimize profesyonel ve kesintisiz hizmet veriyoruz. 7 gün 24 saat boyunca ulaşabilecekleri bir çağrı merkezimiz aracılığı ile halılar hakkında kesintisiz bilgi alabilmektedirler. Ayrıca ekonomik fiyatlar sayesinde de geri ödeme işlemi sırasında sorun yaşanmamaktadır. Taşpınar halısı yıkama işlemi için özel olarak belirlediğimiz stratejilerimiz ve kullandığımız organik şampuanlarımız sebebi ile halınız ilk günkü halini alacak!

Dekoratif Açıdan Halıların Önemi

Halıların dekoratif özellikleri dikkate alındığında çok yönlü biçimde faydasının olduğundan bahsedilebilir. Özellikle ev ve iş yerleri için farklı bir hava yaratmak adına bunu değerlendirebilirsiniz. Ancak iş yerlerinde çok sık kullanılan ve gelişigüzel olarak halının üzerine basılacak yerlerde bu halıları kullanmamanız önerilir. Çünkü halı bu durumda kendi özelliğini kaybeder. Bu tip alanlarda genelde halıfleks tarzı halıları seçebilirsiniz. Zeminin karmaşık görünmesinden ziyade bu ayrıca iyi seçim olacaktır. Ancak süs olması açısından da dilediğiniz özel alanda kullanılması mümkündür.

Taşpınar Halısının Motifleri


Taşpınar halısı Anadolu motiflerini yansıtan bir halıdır. Anadolu’ya ait diğer halılarda da olduğu gibi hayvan figürlerinin yanı sıra desenler ve geometrik şekillere de Taşpınar halısında yer verilmektedir. Taşpınar halısı bitkisel motifleri ile de bilinmektedir ancak ilk üretimlerinde dekor ve motifler tercih edilmiştir. Firma olarak Taşpınar halılarının renginin ve motiflerinin önemini bilmekteyiz. Bu sebep ile de Taşpınar halısını yıkama işlemi sırasında boyaların akmasını önleyecek şampuanlar kullanmaktayız. Taşpınar halılarının tarihi bir niteliği olup geleneksel Anadolu izlerini taşıyan klasik halılar arasında yer almaktadır.

Sağlık Açısından Halıların Önemi

Bir iç mekânda temizlik olmadığında sağlığa zarar verecek durumlar da meydana gelir.  Halılar içerisinde toz ve mayt adı verilen gözle görülmeyen canlılar barındırır. Bunların zamanla çoğalması hastalık kaynağı virüsler için de zemin demektir. Virüsler beraberinde alerji başta olmak üzere çok sayıda sorunu da beraberinde getirir. Özellikle bebekler, hassas cildi olan ve geçmişte alerji sorunu yaşamış kişilerde bu soruna daha sık rastlanır. 6 ayda bir halı temizleme firmamıza başvuru yapabilirsiniz.

Taşpınar Halısı

Taşpınar halısı, sarma dokuma tezgâhları kullanılarak üretilen Isparta yöresine ait bir halı çeşididir. Bu halı çeşitlerinin kendi içerisinde farklı kalitede üretim özellikleri bulunur. Düğüm sayısı arttıkça Taşpınar halılarının kalite özelliği artar. Desen özellikleri bakımından Türk motifler bu halılarda öne çıkar. Halının ayırt edici bir diğer özelliği doğal ip boyası kullanımıdır. Temel renk çeşitliliği bakımından Taşpınar halılarında koyu kırmızı ve mavi tonların öne çıktığı görülür. Üretim aşamasında kullanılan ip hassas olduğundan el dokuması halılara ait bir özellik olarak bakım ve temizlik uygulamasının da buna göre yapılması hedeflenir. Halı temizleme firması İstanbul arayışı için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Kalite ve Hizmet


Taşpınar Halısı Yıkama sektöründe olumlu ve ilerleyen adımlar atmış durumdayız. Teslim aldığımız halılarınızı her türlü özen içerisinde temizlik hizmetinden geçiriyoruz. Her türlü kir, toz ve mikroplardan arındıracak şekilde ve ilk günkü parlaklığına dönecek şekilde temizlenir. Tozlar temizleme, yıkama, durulama ve sıkma işlemlerinden sonra kurutulması için güneş ışığına bırakıyoruz. En doğal kurutma yöntemi olan güneş ışığı sayesinde halılarınızda bulunan mikrop ve bakteriler ortadan kalkıyor. Keşke halı yıkama olarak yapmış olduğumuz işler neticesinde siz değerli müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler sayesinde işimizi daha büyük azimle yapıyor, güncel halı yıkama teknik, malzeme ve deterjanlarını takip ediyor, personelimize gerekli eğitimleri veriyor ve böylece sizlere en ideal hizmeti sunuyor. Profesyonel anlamda devam ettiğimiz mesleki çalışmamızda bizleri tercih ederek kendiniz, aileniz ve iş arkadaşlarınızın sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Taşpınar Halısı Yıkanması konusunda her türlü desteği verebilmek için lütfen bizimle 0212 488 23 23 hattından irtibata geçiniz.

Farkımız

Günümüzde maalesef pek çok halı yıkama firması halılarınızı özel halı yıkama makineleri ile yıkayacaklarını söyledikleri halde oto yıkamacılarda hijyenik olmayan koşullarda yıkamaktadır. Sıradan halılarda bu tip yıkama işlemleri gözle görülür bir fark yaratmasa da maalesef halılar bakteri ve mikrop yuvası haline gelmektedir. Ayrıca Bünyan halısı gibi özel halılar bu tip yıkama işlemleri sonrasında renkleri solmuş, dokuları zarar görmüş bir hale gelmektedir.