Çin Halı Yıkama

Hereke halısına benzeyen ancak el dokuması değil de makinede dokunan halılardır. Çin halısı özel yıkama işlemleri yapılması gereken bir halı türüdür, doğru yıkanmadığı zaman renkleri solan, dokuları zarar gören ve bütün özelliğini kaybeden Çin halı yıkama işlemlerinin profesyonellerce yapılması gerekmektedir.

Kullanımı çok keyifli olan Çin halısı firmamızın sunduğu özel halı yıkama hizmetleri dahilinde mükemmel şekilde yapılmaktadır. Özel halı yıkama makinelerimizde, profesyonel ekiplerimiz tarafından yapılan yıkama işlemlerimiz Çin halılarınızın orijinalliğini bozmaz, renk ve desenlerini, doku özelliklerini korur.

Sizlere garantili halı yıkama hizmetleri sunarak, ekonomik fiyatlarla kusursuz hizmetler vererek halı yıkama firmaları içinde lider pozisyona yükselen firmamıza siz de güvenin, halılarınızı mükemmel şekilde yıkatarak teslim alın.

Çin Halısı: yün, ipek ve ipek yün karışımından oluşan iplikler kullanılarak dokunan bir halı türüdür. İran düğümü ve Nippon düğüm tekniği ile dokunan bu halılar, el dokuması halı olarak bilinir. Ancak tam olarak el halısı sayılmazlar. Ayrıca el dokuması halılara göre daha kısa sürede dokundukları için maliyetleri de düşüktür. Bu halıların en önemli özelliklerinden birisi, birçok motifin bir arada kullanılmasıdır. Halılarda kullanılan desenler, yaşamın içindeki olayları konu alan bir tabloya benzer. Dağ şekilleri, hükümdarların figürleri, sfenksler ve dama işaretleri Çin halılarında en çok görülen desenler arasında yer alır. Ev dekorasyonu için sıklıkla tercih edilen bu halılar, dikkatli bir şekilde yıkanmalıdır. Çünkü yanlış halı yıkama yöntemleri nedeniyle Çin halılarının renkleri birbirine karışabilir ya da yıpranabilirler. Bu nedenle profesyonel ekipmanlar ile özen gösterilerek yıkanmaları gerekir. Bu anlamda Çin halısı yıkama hizmeti almak için

Halının Türüne Göre Ayrılması


Çin halısı yıkama işleminin ilk ve en önemli aşaması, halının diğer halıların türüne göre ayrılmasıdır. Çünkü bu halılar makine halıları ile aynı şekilde yıkanmamalıdır. Aksi halde halılar yıpranabilir ve özelliklerini yitirebilirler. Halının türüne göre ayrılmasının ardından halı yıkama işlemlerine geçilir.

Çin Halısı Nasıl Yıkanır?

Çin halısı profesyonel şekilde yıkanmalıdır. Asla yüksek sıcaklıkta yıkanmaması gereken Çin halısı yüksek sıcaklıktaki su ile temas ettiği anda deforme olmaktadır. Yıkama işlemi kısa sürede ve derinlemesine yapılmalıdır, aksi takdirde halının renkleri ve desenleri birbirine karışır ve renkler parlaklığını kaybeder.

Durulama işlemlerinin de yıkama işlemlerinin de hassasiyetle yapılması gerekir. Hassas yıkanmayan Çin halılarının iplikleri dökülür ve bütün görüntüsünü kaybeder. Ayrıca kimyasal içerikli halı yıkama deterjanları da Çin halısının renk ve dokularını bozmaktadır. Bu nedenle biz halılarınızı tamamen bitkisel içerikli deterjanlar ile yıkıyoruz.

Çin halılarının da diğer halılar gibi direkt gün ışığında değil, kapalı ve klimalı, steril odalarda kurutulması gerekmektedir. Bizim kurutma odalarımız son derece steril ve kapalı yerlerdir. Halılarınız klimalarımız sayesinde mikrop ve bakterilere maruz kalmadan kurutulmaktadır.

Halı Yıkama Hizmetlerimiz

 • Teslim aldığımız halılarınızı kaba kirlerinden, tozlarından arındırıyoruz.
 • Makinelerimizde halınızın türüne özel yıkama programlarında özenle yıkıyoruz.
 • Profesyonel makinalarımızla durulama ve sıkma işlemini gerçekleştiriyoruz.
 • Halılarınızı özel kurutma odalarımızda kurutuyoruz.
 • Halılarınızın son kontrollerini sağladıktan sonra söz verdiğimiz tarihte size teslim ediyoruz.

Halı yıkama işlemlerimizin tamamın özel halı yıkama yerlerimizde yapılmaktadır. Firmamız sizlere garantili yıkama hizmetleri sunan, sektörün öncüsü tek halı yıkama firması olarak hizmet vermektedir.

Temizlik İşlemleri Son Derece Ayrıntılı

 • Keşke Halı Yıkama aşamaları bir tane değildir.
 • Halınız Çin halısı olduğu için kullanılacak olan malzemeler de bu parametreye uygun bir biçimde seçilir.
 • Tüm deterjanlarımız sorunsuz, halı üstünde leke oluşturmayacak derecede kaliteli olanların içinden seçilmiştir.
 • Keşke Çin Halı yıkama sürecinde ürünün kabasının alınması şarttır.
 • Yani tozdan arındırma gibi bir aşama söz konusudur.
 • Çırpma ya da silkeleme ile değil, makineyle bu gerçekleştirilir.
 • Ardından özel suyun bulunduğu bir kapalı alan içinde halının bekletilmesine geçilir.
 • Artık son aşama olan temizlik başlar.
 • Büyükçe imal edilmiş makine bunu yapar.
 • Birden çok fıskiyeli olan bu cihaz hem su hem de özel deterjanı halıya fırçası yardımıyla yedirir.

Kalite ve Hizme


Çin Halısı Yıkama sektöründe olumlu ve ilerleyen adımlar atmış durumdayız. Teslim aldığımız halılarınızı her türlü özen içerisinde temizlik hizmetinden geçiriyoruz. Her türlü kir, toz ve mikroplardan arındıracak şekilde ve ilk günkü parlaklığına dönecek şekilde temizlenir. Tozlar temizleme, yıkama, durulama ve sıkma işlemlerinden sonra kurutulması için güneş ışığına bırakıyoruz. En doğal kurutma yöntemi olan güneş ışığı sayesinde halılarınızda bulunan mikrop ve bakteriler ortadan kalkıyor. Keşke halı yıkama olarak yapmış olduğumuz işler neticesinde siz değerli müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler sayesinde işimizi daha büyük azimle yapıyor, güncel halı yıkama teknik, malzeme ve deterjanlarını takip ediyor, personelimize gerekli eğitimleri veriyor ve böylece sizlere en ideal hizmeti sunuyor. Profesyonel anlamda devam ettiğimiz mesleki çalışmamızda bizleri tercih ederek kendiniz, aileniz ve iş arkadaşlarınızın sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Çin Halısı Yıkanması konusunda her türlü desteği verebilmek için lütfen bizimle 0212 488 23 23 hattından irtibata geçiniz.

Farkımız

Günümüzde maalesef pek çok halı yıkama firması halılarınızı özel halı yıkama makineleri ile yıkayacaklarını söyledikleri halde oto yıkamacılarda hijyenik olmayan koşullarda yıkamaktadır. Sıradan halılarda bu tip yıkama işlemleri gözle görülür bir fark yaratmasa da maalesef halılar bakteri ve mikrop yuvası haline gelmektedir. Ayrıca Bünyan halısı gibi özel halılar bu tip yıkama işlemleri sonrasında renkleri solmuş, dokuları zarar görmüş bir hale gelmektedir.