Nepal Halı Yıkama

Nepal Halı Yıkama, Evdeki temizliğin sağlanması, hastalıklara karşı önlem alma benzeri durumlar için halı çeşitleri kullanılabilir. Sadece evler için değil farklı iş amaçlı kurumlar için de halı çeşitlerinden yararlanılmaktadır. Halılar dekoratif açıdan da önemli eşyalardır. İyi görüntü vermek vs. için buna ihtiyaç duyulur. Özellikle reklam ve satış amacı olan işletmelerde bu halıların kullanıldığı da görülmektedir.

Nepal halılar, ipek kozalarından elde edilen ipek ve yün iplikler ile el dokuma tezgahlarında dokunurlar. Hem iplik hem de boya yapısı nedeniyle hassas olan bu halılar, yıkanmaları sırasında özel işlemlere tabi tutulurlar. Bu anlamda Nepal halı yıkama işlemi sırasında, bu halıların iplik ve boya yapısı göz önünde bulundurularak uygun ekipman ve deterjanlar kullanılır.

Nepal halıların yıkanması sırasında kullanılan suyun sıcaklığı oldukça önemlidir. Bu nedenle Başakşehir halı yıkama işlemleri sırasında suyun sıcaklığının en fazla 18 derece olmasına özen gösterilir. Bunun yanı sıra ipek halılara zarar vermediği tespit edilmiş özel şampuanlar kullanılmalıdır. Özellikle bitkisel ürünlerin kullanımı tercih edilmektedir. Yine Nepal halı yıkama işlemleri sırasında halıların üzerinde yer alan kir ve lekeler fırçalanabilir. Ancak halının deforme olmasını engellemek için yumuşak fırçalar kullanmaya özen gösterilmelidir. Aksi halde halının üzerindeki tüyler yolunabilir ya da yıpranabilirler.

Nepal Halıların Özellikleri

Nepal halıları Yeni Zelanda koyun yünleri kullanılarak üretilmektedir. Kalite bakımından bu modeller beklentiler karşılık verir. Nepal halı çeşitleri özellikle ısı yalıtımına yaptığı katkı nedeniyle sıkça tercih edilir. Rahat bir ortam olması ve soğukların kırılması için etkilidir. Bu halı çeşitleri de kendi içinde yeniden farklı sınıflara ayrılır. Tasarım özellikleri, desen ve renk bakımından her beklentiye yanıt verecektir.

Halılar Kaç Ayda Bir Temizlenmeli?

Halı temizleme süresi sizin bunu nerede ve nasıl kullandığınızla da ilgilidir. Örneğin bu halıları ortalık yerde kullanıyorsanız, çok çabuk kirlenecek ve eskiyecektir. Bu durumda senede 2 kere halı temizleme firması İstanbul için başvuru yapabilirsiniz. Ancak kapalı bir alandaysa, sadece belirli zamanlarda kullanılıyorsa da daha uzun aralıklarla temizleme firmasına verebilirsiniz.  Bu noktada zaman açısından bir uyarıda bulunmakta yarar var.

Çok sık yıkanan halılarda yıpranma olasılığı daha fazladır. Bu nedenle olabildiğince iyi kullanmaya ve az yıkatılmasına özen göstermek gerekir. Tabi bu noktada halı üzerinde oluşan lekeler için de uyarıda bulunmak gerekiyor. Bu da lekenin kendi özelliğine göre değişecektir. Sıvı lekelerin kuru bir bezle hemen alınması gerekir. Katı çamur vs. gibi lekelerin de önce kuruması sonra da alınması önerilir. Aksi halde iyice dağılır ve kalan izin derinliği çoğalır. Halının diplerine işleyen lekelerin geçmesi zor olacaktır. Ancak kurumsal firmamız tarafından kısa sürede etkili çözüm getirilir.

Halı Temizlemede Fark Yaratan Firma

İstanbul halı temizleme firması, beklentilerinizin üzerinde bir halı yıkama hizmeti verir. Bunu müşteri memnuniyeti odaklı çalışma sistemi sayesinde gerçekleştirir. Malzeme özellikleri, personel eğitimi, iş için gösterilen özen vs. durumlarında sektörün en iyi sonuç veren firmasından siz de güvenle hizmet alabilirsiniz.

Kalite ve Hizmet


Nepal Halısı Yıkama sektöründe olumlu ve ilerleyen adımlar atmış durumdayız. Teslim aldığımız halılarınızı her türlü özen içerisinde temizlik hizmetinden geçiriyoruz. Her türlü kir, toz ve mikroplardan arındıracak şekilde ve ilk günkü parlaklığına dönecek şekilde temizlenir. Tozlar temizleme, yıkama, durulama ve sıkma işlemlerinden sonra kurutulması için güneş ışığına bırakıyoruz. En doğal kurutma yöntemi olan güneş ışığı sayesinde halılarınızda bulunan mikrop ve bakteriler ortadan kalkıyor. Keşke halı yıkama olarak yapmış olduğumuz işler neticesinde siz değerli müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler sayesinde işimizi daha büyük azimle yapıyor, güncel halı yıkama teknik, malzeme ve deterjanlarını takip ediyor, personelimize gerekli eğitimleri veriyor ve böylece sizlere en ideal hizmeti sunuyor. Profesyonel anlamda devam ettiğimiz mesleki çalışmamızda bizleri tercih ederek kendiniz, aileniz ve iş arkadaşlarınızın sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Nepal Halısı Yıkanması konusunda her türlü desteği verebilmek için lütfen bizimle 0212 488 23 23 hattından irtibata geçiniz.

Farkımız

Günümüzde maalesef pek çok halı yıkama firması halılarınızı özel halı yıkama makineleri ile yıkayacaklarını söyledikleri halde oto yıkamacılarda hijyenik olmayan koşullarda yıkamaktadır. Sıradan halılarda bu tip yıkama işlemleri gözle görülür bir fark yaratmasa da maalesef halılar bakteri ve mikrop yuvası haline gelmektedir. Ayrıca Bünyan halısı gibi özel halılar bu tip yıkama işlemleri sonrasında renkleri solmuş, dokuları zarar görmüş bir hale gelmektedir.