Patchwork Halı Yıkama

Patchwork-Hali-Yikama

Patchwork Halı Yıkama İş yerleri, evler ve diğer kullanılmak istenen yerlerde halılar sıkça kullanılan malzemelerdir. Halılar kendi içinde farklı çeşitlere ayrılır. Bu çeşitlilik, üretim biçimleri ile yakından ilgilidir. Bazı halılar el yapımı üretimken bazıları fabrika üretimidir. Fabrika üretimi halılar el yapımı halılara göre daha az hassastır.

El yapımı halılar kök boyadan üretildiği için renklerinin birbirine girme potansiyeli bulunmaktadır. Birbirine giren renkler, halının kendi özelliğini kaybetmesine neden olur. Desenler kaybolunca da halı değerini yitirir. Keşke halı yıkama firması halı temizleme işlemlerinde bu detaya dikkat eder.

Halı Lekeleri Nasıl Gider?

Halı üzerindeki lekeler farklı şekillerde oluşabilir. İçecek dökülmesi, dışarıdan gelen toz çamur vs. gibi pislikler, mürekkep benzeri zor lekeler halı üzerinde oluşabilir. Bunlar için lekeye müdahale zamanı son derece önemlidir. Sıvı lekelere kuru bir bezle en kısa sürede müdahale edilmesi gerekir.

Katı lekelerin de önce üzerindeki kısmın alınması sonra kalan bölümün temizlenmesi gerekmektedir. Ancak leke çamur gibi daha da zor bir maddeyse bu durumda beklemeye alınması ve kuruduktan sonra çıkarılması gerekir. Aksi halde hali hazırdaki leke iyice halının diplerine gider ve oradan çıkmaz. Lekenin çıkmaması da halının kullanılamaz hale gelmesine yol açar.

Müşteri Hizmetleri : 0212 488 23 23

Patchwork Halı Yıkama Ücretleri

Halı yıkama ücretleri için firmamız başvuru yaptığınızda fiyatlandırma politikasında değişik kriterlerin olduğu fark edilebilir. Ücretlerde halının nasıl şartlarda yıkmaya alınacağı önem kazanır. Genellikle el yapımı halılardaki lekeler daha zor olduğu için bunların çıkarılması da zor olacaktır. Makine üretimi halıların temizliği daha standart koşullarda yapılır.

Kullanılan deterjan bakımından da gereken hassasiyet gösterilir. Örneğin ağarmaya neden olacak çamaşır suyu gibi maddeler kesinlikle eklenmez. Zaten bunu yapan halı firmalarını gördüğünüz anda da gidilmemesi gereken yerler listesine ekleyebilirsiniz.

Patchwork Halı Modelleri

Patchwork halılar genelde karışık desenlerin bir arada kullanılmasıyla ortaya çıkan halı desenleridir. Popüler bir halı çeşidi olması nedeniyle iç mekân tasarımlarında sıkça görülen bu halılar ortamın daha iyi görünmesinde de etkili olacaktır. Patchwork halı yıkama firmamıza yaptığınız başvuru sonrasında desenli halı modelleri için en iyi sonuca en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

SEO

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir