Uşak Halı Yıkama

Uşak Halı Yıkama Kendi içinde farklı çeşitlere ayrılan halılardan en yaygın bilineni uşak halılarıdır. Özel üretim halılardan olduğu bilinen bu halılar görsel açıdan oldukça renklidir. Halı çeşitlerinden devam edilirse özel üretim bu halıların dışında fabrika üretimi halı çeşitlerinden de bahsetmek mümkündür.  Seri üretim halı çeşitleri hem ekonomik açıdan hem de kullanım rahatlığı bakımından el yapımı halılara göre daha yaygın kullanılmaktadır. Bu durum halı temizleme açısından da önemlidir. El yapımı halıların temizliği fabrika üretimi halıların temizlenme süresi ve şekline göre daha karmaşıktır. Çünkü bu el yapımı halılarda kök boyası kullanılır. İstanbul halı yıkama firması arayışında olanlar için kurumsal yapıdaki temizleme şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Halı Yıkama Merkezi İstanbul

İstanbul’da yaşayanlar için uzun süredir hizmet veren halı yıkama firmamız, farklı halı çeşitleri için sorunsuz olarak beklentilerinizi karşılar. Firma temel politikası olarak kurumsal işleyişe uygunluk benimsenmiştir. Bu nedenle de her birimde sistemli bir çalışma hedeflenir. Bunun için de gereken alt yapı hazırlanır. Firmamızın ayırt edici özelliği, personel eğitimine önem vermesi ve halı yıkama işlemlerinin gelişigüzel yapılmamasıdır.

Tüm halılar öncesinde boya özellikleri, halı hassasiyeti, düğüm ve işleme detayları gibi ayrıntılar dikkate alınarak sınıflandırılır. Bu noktada makine üretimi halıların el yapımı olanlara göre daha standart yıkama biçimlerinin olduğundan bahsetmek mümkündür. Ancak makine üretimi halılar da yine kendi içinde bazen sınıflandırılabilir. Bu sınıflandırmanın olması sağlıklı temizlik sonuçları alınabilmesi için önemlidir. Halıların kendi özelliğini kaybetmemesi için, deterjan kullanımı gibi ayrıntılara da dikkat etmek gerekir. İstanbul halı yıkama merkezi bu anlamda tüm beklentilerinizi karşılar.

Uşak Halılarının Özellikleri ve Temizliği

Uşak halıları üretildiği yerden ismini almıştır. Bazı öne çıkan özellikleri üretiminde yün kullanılması, düğümlerinin çok sağlam olması, Gördes düğümü veya Türk düğümü özelliklerinin olması, özellikle eski tip halıların kalın tüylü olmaları, Kuzey Avrupa ülkelerinde yaşayanlar tarafından bu nedenle sıkça tercih edilmesi şeklinde sıralanabilir. Uşak halı temizliği işlemi için firmamıza başvururken aynı zamanda bu halıların temizlik özellikleriyle ilgilide fikir edinebilirsiniz. Uşak halıları dayanıklı üretim malzemeler olsa da günlük kullanımda olabildiğince az suya temas ettirilmesi son derece önemlidir.

Uşak Halısı Nasıl yıkanır?

Keşke Halı Yıkama bu kadar değerli olan Uşak halılarını zarar vermeden yıkamaya büyük önem vermektedir. Çünkü oluşacak hasar geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir. Öncelikle Uşak halıları otomatik makinede yıkanmaz. Bir diğer önemli konu da natürel halı şampuanı kullanımıdır. Ne kadar fazla kimyasal içerirse bir şampuan o kadar halıya zarar verir. Özellikle kök boyalı halılar kimyasal içeren halı şampuanlarında renk atması oluşur.

Yıkanan halının bol soğuk su ile yıkanması şampuan kalıntılarından tam olarak kurtulmak için iyi bir yöntemdir. Her ne kadar sıkma makinelerinde şampuan kalmıyor gibi görünse de halı tekrar ıslandığında görüleceği gibi köpürmeye başlar. Bunun önüne geçmek için halı bol su ile durulanması gerekir.

Firmamız Halı Yıkama işine her zaman olduğu gibi bugün ve yarın da önem vermeye daha iyisini yapmak için çalışmaya devam edecektir. Bu sayfada Uşak halısı Kaliteli bir temizlik için doğru adrestesiniz.

Kalite ve Hizmet


Uşak Halısı Yıkama sektöründe olumlu ve ilerleyen adımlar atmış durumdayız. Teslim aldığımız halılarınızı her türlü özen içerisinde temizlik hizmetinden geçiriyoruz. Her türlü kir, toz ve mikroplardan arındıracak şekilde ve ilk günkü parlaklığına dönecek şekilde temizlenir. Tozlar temizleme, yıkama, durulama ve sıkma işlemlerinden sonra kurutulması için güneş ışığına bırakıyoruz. En doğal kurutma yöntemi olan güneş ışığı sayesinde halılarınızda bulunan mikrop ve bakteriler ortadan kalkıyor. Keşke halı yıkama olarak yapmış olduğumuz işler neticesinde siz değerli müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler sayesinde işimizi daha büyük azimle yapıyor, güncel halı yıkama teknik, malzeme ve deterjanlarını takip ediyor, personelimize gerekli eğitimleri veriyor ve böylece sizlere en ideal hizmeti sunuyor. Profesyonel anlamda devam ettiğimiz mesleki çalışmamızda bizleri tercih ederek kendiniz, aileniz ve iş arkadaşlarınızın sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Uşak Halısı Yıkanması konusunda her türlü desteği verebilmek için lütfen bizimle 0212 488 23 23 hattından irtibata geçiniz.

Farkımız

Günümüzde maalesef pek çok halı yıkama firması halılarınızı özel halı yıkama makineleri ile yıkayacaklarını söyledikleri halde oto yıkamacılarda hijyenik olmayan koşullarda yıkamaktadır. Sıradan halılarda bu tip yıkama işlemleri gözle görülür bir fark yaratmasa da maalesef halılar bakteri ve mikrop yuvası haline gelmektedir. Ayrıca Bünyan halısı gibi özel halılar bu tip yıkama işlemleri sonrasında renkleri solmuş, dokuları zarar görmüş bir hale gelmektedir.