Yağcıbedir Halı Yıkama

Yağcıbedir Halı Yıkama Dekoratif açıdan sağladığı faydalar, sağlıklı bir ortam yaratmak için sunduğu katkılar ve daha birçok avantajıyla halı çeşitleri hayatımızın içindedir. Fikir vermesi bakımından el dokuması halılar ve makine üretimi fabrika halıları şeklinde genel bir sınıflandırma yapılması mümkündür. Bu sınıflandırma halı özelliklerini anlamak ve de daha iyi sonuçlar alabilmek adına önemlidir. Daha iyi sonuç alınacak olan durum, halıların temizliği, kullanımı gibi konulardır. Halıların rutin bakımları ve temizliği ne kadar iyi yapılırsa kullanım süresi de fazla olur. Bu da size hm maddi hem de manevi açıdan katkı sağlar. Özellikle el yapımı halı temizliği için ayrıca özen göstermeniz gerekir.

Yağcıbedir Halısı Temizliği ve Bakımı

Birçok el dokuması halısında da görüldüğü gibi kök boya ile üretim yapılarak bu halılar işlenir.  Tarihi çok geçmiş olan bu halı çeşitlerinde özellikle Türk ve Gördes düğüm teknikleri kullanılmıştır. Bu teknikler en sıkı düğümler arasındadır. Bu Yağcıbedir halılarında farklı çok sayıda renk kullanılır.  Mavi, koyu kırmızı, sarı gibi renkler karışık olarak halı deseninde yer alır. Ayrıca bu halı türleri kendi içinde yeniden Karagöz, Heybesulu ve Yedielli gibi seçeneklerle de sınıflandırılmaktadır. Genel olarak bu halı çeşitlerinden en çok kahve rengi, mavi renklerinin kullanıldığı görülür.

Ancak buradan da anlaşılacağı gibi özel bir teknikle hazırlanan Yağcıbedir halısı temizliği açısından da dikkat gerektirir. Bu dikkatin gösterilmemesi, beraberinde halının karakteristik özelliğini kaybetmesi ile sonuçlanabilecektir. Halılar temizleme firmamıza verilmeden önce herhangi bir işlemden geçmemelidir. Firmamız bu alanda tecrübeli olduğu için halılarınız için gereken özeni gösterecektir. İşlem sırası hakkında fikir vermesi için önce halıların üzerindeki genel pislik hasar vermeden giderilir, sonra da halı boya ve işleme yapısına uygun malzemelerle temizlik işlemi yapılır. En son kurutma işlemi ile sonlandırılır. Halının ömrünün uzaması için kendiniz doğrudan müdahale etmeyiniz.

El Dokuması Halılar Lekelenirse Ne Olur?

El dokuması halıların üzerine kan, mürekkep, çay, kahve, meyve suyu ya da sıvı başka bir leke dökülürse bu durumda önce kuru bir bezle üzerindeki leke alınmalı sonra da İstanbul halı yıkama firması aranarak hizmet talebi alınmalıdır.

Yağcı Bedir Halı Yıkama işlemi:

 • El dokuma halısı statüsünde yer alan Yağcı Bedir halıları çeşme suyu sıcaklığında yıkanmalıdır. Sıcak veya çok soğuk su özellikle kök boyası halıya zarar verebilir.
 • Yıkama esnasında natürel şampuanlar kullanılmalı, kimyasallarda uzak durulmalıdır.
 • Fabrikamızda her halı cinsine göre yıkama fırçası mevcuttur. Yumuşak uçlu fırçalar bu halılar için uygundur.
 • Yıkama işlemi dikkatlice yapılmalı, halıya zarar vermeden bu işlem uygulanmalıdır.
 • Yıkama sonrası bol su ile durulanmalıdır. Şampuan kalıntıları zamanla halının deforme olmasına neden olabilir. kök boyalarının çıkmasına neden olabilir.
 • Durulama işleminden sonra kısa süreli sıkma makinesinde sıkılabilir.
 • Sıkılan halılar mutlaka güneş görmeyen odalarda kurutulmalıdır. Güneş yeni yıkanan Yağcı Bedir halısının kök boyasınaın solmasına neden olur.

Püf Noktalar:

 • Halınızı güneşte kullanmaktan kaçının.
 • Kurutma aşaması için kapalı alan tercih edin.
 • Haftada en az 1 kez güçlü elektrikli süpürge ile süpürün.
 • Leke durumunda acilen profesyonel destek alın. Keşke Halı Yıkama bu konuda yardımcı olacaktır.

Kalite ve Hizmet


Yağcıbedir Halısı Yıkama sektöründe olumlu ve ilerleyen adımlar atmış durumdayız. Teslim aldığımız halılarınızı her türlü özen içerisinde temizlik hizmetinden geçiriyoruz. Her türlü kir, toz ve mikroplardan arındıracak şekilde ve ilk günkü parlaklığına dönecek şekilde temizlenir. Tozlar temizleme, yıkama, durulama ve sıkma işlemlerinden sonra kurutulması için güneş ışığına bırakıyoruz. En doğal kurutma yöntemi olan güneş ışığı sayesinde halılarınızda bulunan mikrop ve bakteriler ortadan kalkıyor. Keşke halı yıkama olarak yapmış olduğumuz işler neticesinde siz değerli müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler sayesinde işimizi daha büyük azimle yapıyor, güncel halı yıkama teknik, malzeme ve deterjanlarını takip ediyor, personelimize gerekli eğitimleri veriyor ve böylece sizlere en ideal hizmeti sunuyor. Profesyonel anlamda devam ettiğimiz mesleki çalışmamızda bizleri tercih ederek kendiniz, aileniz ve iş arkadaşlarınızın sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Yağcıbedir Halısı Yıkanması konusunda her türlü desteği verebilmek için lütfen bizimle 0212 488 23 23 hattından irtibata geçiniz.

Farkımız

Günümüzde maalesef pek çok halı yıkama firması halılarınızı özel halı yıkama makineleri ile yıkayacaklarını söyledikleri halde oto yıkamacılarda hijyenik olmayan koşullarda yıkamaktadır. Sıradan halılarda bu tip yıkama işlemleri gözle görülür bir fark yaratmasa da maalesef halılar bakteri ve mikrop yuvası haline gelmektedir. Ayrıca Bünyan halısı gibi özel halılar bu tip yıkama işlemleri sonrasında renkleri solmuş, dokuları zarar görmüş bir hale gelmektedir.