Yörük Halı Yıkama

Yörük Halı Yıkama Günümüzde artık çok fazla temizlik hizmetlerine düşkün durumuna gelerek halı yıkama hizmetlerine başvururuz. Yaşadığımız alanları güzelleştirme ve hijyenik tutabilme çabası her bireyimiz için büyük önem arz etmektedir. Yaşanılan ortamın ve eşyaların temiz tutulması, öncelikle bireyin sağlığı için yarar oluşturacaktır. Son yıllarda artan temizlik hizmetleri ve teknolojisi sayesinde birçok kişi, temizlik şirketlerine başvuruda bulunarak eşyalarının ve zaman geçirdikleri alanlarının temizlenmesini istemektedir. Bireylerin sürekli olarak kullandıkları ve hayatlarının kaçınılmaz bir parçası olan eşya halılardır. Halılar içerisinde çok miktarda mikrop ve kiri barındırır. Bu yüzden halı yıkama hizmeti için profesyonel destek almanız yararınıza olacaktır. Hele ki elinizde bulunan halı yörük halısı ise temizlenmesi ayrı bir özen istemektedir.

Yörük halısının tarihi

Orta Asya’dan zaman zaman batıya doğru göçler olmuştur. Göçebe olarak yaşayan Yörükler bu göçler ile batıya doğru kaymıştır. Göçebeler çadırlarda kaldığı için çadırın sağlam ve ısı yalıtımı sağlaması gerekir. En iyi çadırlar da keçi kılından dokunan halı ile kaplı çadırdır. Yörük halıları kültürümüze böylelikle girmiş ve hala da günümüzde önemini korumaktadır.

Yörük halıları günümüzde keçi kılından dokunduğu gibi daha çok koyun yününden de dokunmaktadır. Ülkemizde dokunmakta olan Yörük halıları genelde İzmir, Manisa, Çanakkale, Konya, Milas, Kayseri, Sivas, Kars, Kırşehir, Malatya gibi yörelerde daha sık dokunmaktadır.

Yörük Halıları

Yörük halıları isminden de anlaşıldığı üzere yörükler tarafından dokunan halılardır. Bu halı çeşidini herhangi bir halıcıda bulabilmeniz pek mümkün değildir. Bu halılar oldukça incedirler fakat dayanıklı değildirler. Yörük halılarının türüne göre yörük halı yıkama konusu çeşitlilik arz etmektedir. Yün ile dokunulmuş olan yörük halılarının temizliği oldukça zordur. Bu safhada bireysel çaba ile temizleme uğraşına girmeden firmamıza ulaşarak temizlik konusunda yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Yörük Halısı Nasıl yıkanır:

Aşağıda Yörük halısının tarihini ve çeşitlerini bulabilirsiniz. Yörük halıları el emeği göz nuru, günlerce ilmik ilmik dokunan halı olduğunu söylemiştik. Yörük halısı yıkama işini mutlaka uzman ve tecrübeli biri yapmalıdır. Yörük halılarının yıkanmasından en sık karşılaşılan sorun renk solmasıdır. Bunun başlıca nedeni kimyasal içerikli şampuan kullanımıdır. Ayrıca sıcak suyla yıkama da halının renginin solmasında etkilidir.

Yörük halıları otomatik halı yıkama makinesinde yıkanmaz. Değerli bir halı olduğu için bu halılarda yerde yıkama işlemi uygulanır. Swan Halı Yıkama tecrübesi ile her çeşit Yörük halısını dikkatlice sorunsuz bir şekilde yıkamaktadır. En önemli nokta natürel şampuan ile yıkamaktır.

Yörük Halı Yıkama İçin Profesyonel Hizmet

Bu halıların türüne uygun bir şekilde yıkanarak temizlenmesi işlemleri profesyonel destek alınarak sağlanmalıdır. Aksi taktirde istenmedik durumlarla karşılaşılabilir. Halılarınız gözünüze temiz gibi gelse de halınızın iç bölgeleri hâlâ mikrop ve kir barındırıyor olabilir. Bu yüzden keşke halı yıkama firmamız deneyimli kadrosu ve uygun malzemeleri ile en iyi hizmeti vermek için daima hazırdır.

Eğitimli Kadro

Güncel gelişmeler takip edilerek, firmamızı donanım ve bilgi açısından her zaman dinamik tutmaya çalışıyoruz. Firmamıza teslim ettiğiniz halılarınızı ilk günkü temizliğinde ve görüntüsünde iade etme garantisi veriyoruz. Siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti firmamızın temel gayeleri arasında öncelikli sıralar arasında yer almaktadır. Halı temizleme alanında gerçekleştirmiş olduğumuz birçok iş sayesinde, müşterilerimizin talep ettiği en temel ihtiyaçlarını gözlemleyebilme fırsatları buluyoruz.

Kalite ve Hizmet


Yörük Halısı Yıkama sektöründe olumlu ve ilerleyen adımlar atmış durumdayız. Teslim aldığımız halılarınızı her türlü özen içerisinde temizlik hizmetinden geçiriyoruz. Her türlü kir, toz ve mikroplardan arındıracak şekilde ve ilk günkü parlaklığına dönecek şekilde temizlenir. Tozlar temizleme, yıkama, durulama ve sıkma işlemlerinden sonra kurutulması için güneş ışığına bırakıyoruz. En doğal kurutma yöntemi olan güneş ışığı sayesinde halılarınızda bulunan mikrop ve bakteriler ortadan kalkıyor. Keşke halı yıkama olarak yapmış olduğumuz işler neticesinde siz değerli müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler sayesinde işimizi daha büyük azimle yapıyor, güncel halı yıkama teknik, malzeme ve deterjanlarını takip ediyor, personelimize gerekli eğitimleri veriyor ve böylece sizlere en ideal hizmeti sunuyor. Profesyonel anlamda devam ettiğimiz mesleki çalışmamızda bizleri tercih ederek kendiniz, aileniz ve iş arkadaşlarınızın sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Yörük Halısı Yıkanması konusunda her türlü desteği verebilmek için lütfen bizimle 0212 488 23 23 hattından irtibata geçiniz.

Farkımız

Günümüzde maalesef pek çok halı yıkama firması halılarınızı özel halı yıkama makineleri ile yıkayacaklarını söyledikleri halde oto yıkamacılarda hijyenik olmayan koşullarda yıkamaktadır. Sıradan halılarda bu tip yıkama işlemleri gözle görülür bir fark yaratmasa da maalesef halılar bakteri ve mikrop yuvası haline gelmektedir. Ayrıca Bünyan halısı gibi özel halılar bu tip yıkama işlemleri sonrasında renkleri solmuş, dokuları zarar görmüş bir hale gelmektedir.